Yardım/SSS

OnlineKursum kimdir?

Özel ders vermek isteyen öğretmen/uzman kişiler ile öğrencileri buluşturan bir portal. İster online olarak ister yüzyüze görüşerek anlaştığınız öğrencilere ders verebilirsiniz.

OnlineKursum'a üyelik ücretli mi?

Hem öğretmen profili hem de öğrenci profili oluşturmak ve yetenek girmek ücretsizdir. Tüm kullanıcılar şu anda ücretsiz olarak premium özelliklerden faydalanmaktadır.

Ana sayfada ve arama sonuçlarında gözükmüyorum, çıkmak için ne yapmam lazım?

Profilim menüsünden özel ders verdiğiniz yeteneğinizi girmeniz gerekmektedir. http://onlinekursum.com/hesabim/ders_konulari/

Birden fazla yetenek ekleyebilir miyim?

Onlinekursum'a istediğiniz kadar yetenek ekleyebilirsiniz.

Diğer kullanıcıların önüne nasıl geçebilirim?

Ücretsiz ilk ders verdiğinizi seçerek, online eğitimler vererek ve çok yakında gelecek premium üye olarak önde yer alabilirsiniz.

Birden fazla ilçe/semt'e hizmet verebilir miyim?

Evet, her yeteneğiniz için istediğiniz kadar ilçe/semt'e hizmet verebilirsiniz. Online eğitim veriyorsanız semt seçmenize gerek yok.

Aldığım puanları nasıl arttırabilirim ve profilime ekleyebilirim?

Eğitim verdikten sonra kullanıcılar sizi değerlendirebilir. Bu bizim havuzumuzda uzman kişiler tarafından değerlendirilir ve uygun görülmesi durumunda sitede profil sayfanızda yer alır. Uygun olmayan yorum ve geri bildirimleri, onlinekursum ekibinin yayınlamama hakkı saklıdır.

Özel ders vermek için öğretmen olmak zorunda mıyım?

Hayır öğretmen olmanıza gerek yok, özel ders vereceğiniz konuda yeterli tecrübeniz ve eğitim bilginiz var ise bunu öğrencilerle paylaşabilirsiniz. Seçim yapma hakkı öğrencilerde olacaktır.

Anlaştığım öğrenciye eğitimi online mi vermem gerekiyor?

Şu anda öğretmenler eğitimlerini öğrenci ile anlaştıkları yöntem ile verebilirler. Önümüzdeki dönemlerde web sitemiz üzerinden de online eğitime geçilecektir.

Online eğitimi nasıl verebilirim?

Online eğitim veren platformları (Zoom, webex vb...) kullanarak öğrenciye eğitimi uzaktan verebilirsiniz. Zoomu isterseniz bilgisayarınızdan https://zoom.us/ adresine girerek veya App Store/ Google Play'den de indirebilirsiniz.

Eğitim verdiğim konu başlığı web sitenizde yok, ne yapabilirim?

Eklenmesini istediğiniz konu ana başlık ve alt başlığını bize mail atabilirsiniz.

Bir kullanıcıdan şikayetçiyim, ne yapabilirim?

Kullanıcı profiline girip profil bilgilerinin altında yer alan "Engelle" butonunu kullanabilir veya bilgi@onlinekursum.com adresimize mail atabilirsiniz.